Yükleniyor..

menu

0 553 741 59 32

info@londondil.com

İngilizce Konuşma Grupları

Ana SayfaEğitim Programlarımızİngilizce Konuşma Grupları
Ana SayfaEğitim Programlarımızİngilizce Konuşma Grupları
İngilizce Konuşma Grupları
İngilizce’nin  tüm dil bilgisi yapılarıyla öğrenmek konuşma becerisinin gelişmesine tek başına yeterli olamayacaktır. Yabancı dil bilmek demek o dilin sadece gramer yapısını teorik olarak bilmek anlamına gelmez. Konuşulamayan bir dil eğitiminin fazla bir anlamı yoktur. Konuşma becerisini kazanmak ve günlük hayatınızda dili akıcı bir şekilde kullanabilmek için çok fazla pratik yapmak gerekir. Pratik yaparken cümle yapılarını, resmi ve günlük konuşma dilini ,  deyimsel kelimeleri ve kelimelerin doğru  telaffuzunu  çok iyi bilmek gerekir.
 
London Speaking House  ‘’ Konuşturma Odaklı Yaklaşım ‘’ prensibi üzerine kurulmuş olduğu için eğitim alan kursiyerlerimizin konuşma becerisini kazanmasına büyük önem vermiştir. Bu prensipten yola çıkarak oluşturmuş olduğumuz Konuşma Gruplarımızda kursiyerlerimize rahat eğlenceli bir ortam sunarak kursiyerlerimizin çekingenliğini ilk etapta ortadan kaldırmaktayız. Konuşma Gruplarına belirli aşamalardaki kursiyere hizmetler sunmaktadır. Konuşma Gruplarına katılan kursiyerlerimize sağladığımız özellikler ve bizim onlara sunduğumuz tavsiyeler şunlardır;
 
 • - Kursiyerlerimizin gerek normal eğitimlerinde gerekse Konuşma Grubuna korkusuzca, endişelenmeden ve çekinmeden konuşmalarını sağlamak.
 • - Asla hata yapma korkusu olmamalı.
 • - Dil öğrenmek tekrara ve pratiğe dayalı olduğu için sürekli pratik yapmalı.
 • - Karamsarlığa kapılmadan yol almak.
 • - Kursiyerlerin kendi kaynaklarından da yararlanmalarını sağlamak.  
 • - London Speaking House’ da eğitim  sadece kurs içindeki  sınıf ve binayla sınırlı kalmamalı, kurs dışındada devam etmeli.
 • - Kendinizi kısıtlamayın ve birçok farklı metod kullanmalısınız.
 • - Temel internet eğitimi de verdiğimiz için internet gibi engin bir kaynağı mutlaka kullanın.
 • - Her türlü materyallerle donatılmış ortamlar sağlamaktayız.
 • - İngilizce öğrenmenin en iyi yollarından biri de çevrenizi İngilizceyle donatmaktır.
 • - Notlar alın,  kitaplar okuyun , televizyonda haberleri filmleri izleyin  ve her yerde konuşmaya çalışın. Tüm bunlar sizin İngilizce düşünmeye başlamanıza yardımcı olacaktır.
 • - Anadili İngilizce olan eğitmenler sunmaktayız.
 • - İngilizce konuşan kişilerle her zaman her yerde diyalog kurmaya çalışın.

London Speaking House Size Neler Kazandıracak ?

İyi konuşan bir birey kendini tam ve doğru olarak ifade edebilir. London Speaking House' daki konuşma derslerinin genel amacı, öğrencilere duygu, düşünce, gözlem, hayal ve isteklerini dil kurallarına uygun, doğru ve etkili biçimde anlatma becerisi kazandırmaktır. İletişimde bilgi alış verişi, açıklama, anlatma, değerlendirme vb. en çok konuşma aracılığıyla yapılan etkinliklerdir. Konuşma, yani sözlü anlatım kişiye mantıklı düşünme ve doğru anlatma yollarını kazandırır. 
 
Konuşma becerisinin geliştirilmesi, birtakım kuralları ezberlemeye dayalı bir çalışma ile sağlanamaz. Bunun için bol bol uygulama yapmak, iyi konuşan konuşmacıları dinlemek, onları model almak için gayret sarf etmek gerekir. Konuşmada konu ve konunun nasıl anlatıldığı kadar konuşanın ses tonu, diksiyonu, vurgulama ve telâffuzu da çok önemli hususlardır.
 
Dil eğitimi, bilginin beyne yüklenmesinden öte kişinin öğrendiği her yeniliği hayatının bir parçasında uygulamasını amaçlamaktadır. Dil eğitiminin, dolayısıyla onun bir parçası olan konuşma eğitiminin toplumun hedef ihtiyaçlarına göre belirlenmesinde izlenecek yol, her bireyin belirli bir düzeye getirilmesinden geçer.